fbGodziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Dżamut - Buchara Dywan Perski 123x142

Dżamut - Buchara Dywan Perski 123x142

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Promocyjna Cena: 1203       -50%
  • Cena Detaliczna: 2406 zł
  • Kod Dywanu: klm1511-723
  • Wielkość: 123x142 cm
  • Grubość: Średni (5-10 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Wełna w Bawełnie
  • Gęstość Pęczków: około 360.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Jomut (Yomut): Dywany Jomut (Yomut) tkane są przez turkmeńskich koczowników zwanych Jomut, którzy zamieszkują tereny między północną Persją, Morzem Kaspijskim, Uzbekistanem i Afganistanem. Dywany Jomut są wełniane z wełnianą osnową. Są one gęsto i dokładnie tkane, co wymaga materiałów najwyższej jakości. Większość dywanów Jomut posiada krótkie i cienkie włosie. Ich główne kolory to czerwony oraz jego różne odcienie. Ich wzory to zazwyczaj powtarzające się ośmiokąty lub medaliony, otoczone licznych pasami, z jednym głównym, szerokim pasem oraz mniejszymi po jego obu stronach.

Dywany Buchara: Dywany Buchara tkane są w Balochistanie, a także w różnych rejonach Uzbekistanu, Turkmenistanu i Afganistanu. Do dywanów turkmeńskich należą Beszir, Salor, Tekke-Buchara, Dżolam-Bucharaband, Ersari, Czaudor i Dżamut, które są przykładami stylu tkania dywanów zwanych Buchara (Bokhara). Niektórymi z obszarów Turkmenistanu, gdzie produkowane są te właśnie dywany są Aszchabad, Baharden, Geok-Tepe, Kyzyl-Arwat oraz Merv. Głęboka czerwień i cała gama koloru czerwonego, od fioletowego aż po brązowy, to główne odcienie dywanów, natomiast powtarzające się ośmiokąty, romby oraz motywy dżamut to najczęstsze wzory charakterystyczne dla tychże dywanów. Do wyrobu włosia używa się zawsze wełny.

Nomadzkie: Dywany tkane przez nomadów. Ludy koczownicze przemieszczają się z miejsca na miejsce i nie osiedlają się na stałe na żadnym obszarze geograficznym. Wykonują oni ręcznie robione dywany na krosnach własnej produkcji. Dlatego też czasami mogą zaistnieć niewielkie różnice w trakcie tkania, co powoduje, że ich dywany mają nierównomierne kształty. Projektowanie dywanów odbywa się z pamięci i zależy w głównej mierze od chwilowej inspiracji poszczególnych rzemieślników. Z tego też powodu zdarza się, że ich dywany nie posiadają jednolitego wzoru na całej swojej powierzchni.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Poziome lub pionowe cieniowanie włosia dywanu: Cieniowanie spowodowane jest złożeniem dywanu podczas jego przewozu. Gdy tylko dywan zostanie rozłożony i ugnieciony linie znikną. Przykłady

Abrasz: Ze względu na odmienny stopień natłuszczenia włosia oraz różnej zawartości soli podczas procesu barwienia, wełna wykazuje nierównomierną chłonność ilości barwnika. Przed rozpoczęciem tkania nie jest to aż tak widoczne. Natomiast podczas samego tkania powstają rzędy o odmiennych odcieniach tego samego koloru. Efekt ten zwany jest Abrasz – co w języku perskim znaczy „chmurka” - demonstruje ono naturalność i autentyczność włosia, do którego wyrobu nie zostały użyte żadne środki chemiczne. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Podobne Dywany, Które Mogą Cię Zainteresować

Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 130x137
1301 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 134x138
1275 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 130x140
1254 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 130x130
1233 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 129x132
1241 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 116x130
1041 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 128x130
1148 zł
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 125x135
1233 zł
Dywany, Które Już Widziałeś
Dżamut - Buchara
Yomut - Bokhara 123x142
1203 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!