fbGodziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Endżilas - Hamadan Dywan Perski 300x128

Endżilas - Hamadan Dywan Perski 300x128

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

  • Promocyjna Cena: 1267       -80%
  • Cena Detaliczna: 6333 zł
  • Kod Dywanu: nmd18066-834
  • Wielkość: 300x128 cm
  • Grubość: Średni (5-10 mm)
  • Wiek: 0-20 (Nowe)
  • Włosie – Osnowa: Wełna w Bawełnie
  • Gęstość Pęczków: około 90.000 pęczków na m²
  • Kolory dywanu:

Dywany Endżilas: Małe miasteczko Endżilas znajduje się 15 km na południe od Hamadanu. Od niego wzięły swoją nazwę tkane w jego obrębie dywany, cechujące się grubością i niezwykłą trwałością. Najczęściej spotykanym wzorem, jaki moża na nich zauważyć jest „Herati”, który tka się na krawędzi od brzegu do brzegu przyległego końca. Rzadko posiada centralny medalion. Do ich wyrobu używa się bardzo dobrej jakości wełny, która jest farbowana naturalnymi barwnikami, nadającymi im szczególnego blasku. Główne kolory widoczne na dywanach Endżilas, to ciemnoczerwony z uzupełnieniem granatowym lub na odwrót; dodatkowym trzecim kolorem jest niefarbowany naturalny beż – kolor włosia zwierzęcia, które używa się najczęściej na brzegach dywanu, rzadziej w innych jego częściach.

Dywany Hamadan: Miasto Hamadan znajduje się w północno-zachodniej części Iranu, 300 km na zachód od Teheranu. Jest to jedno z najstarszych miast na świecie i jest o nim wzmianka w Biblii pod nazwą Ekbatana. W centrum miasta znajduje się skup oraz magazyny dywanów tkanych w kilkuset pobliskich miejscowościach. Wiele z dywanów posiada swoją własną nazwę na rynku, np.: Nahawand, Tuiserkan, Malayer, Hosseinabad, Burchalow, Endżilas, Lilian, Khamse και Zandżan. Najprostrze dywany tkane w okolicy sprzedawane są pod nazwą Hamadan. Każda z miejscowości wyrobiła swój własny charakter w sposobie tkania dywanów, mają też odmienne wzory i kolory. Do wyrobu większości dywanów Hamadan wykorzystuje się dobrej jakości wełnę barwioną na różne kolory. Farby są naturalne i dominują odcienie niebieskiego indygo i czerwieni.

Nomadzkie: Dywany tkane przez nomadów. Ludy koczownicze przemieszczają się z miejsca na miejsce i nie osiedlają się na stałe na żadnym obszarze geograficznym. Wykonują oni ręcznie robione dywany na krosnach własnej produkcji. Dlatego też czasami mogą zaistnieć niewielkie różnice w trakcie tkania, co powoduje, że ich dywany mają nierównomierne kształty. Projektowanie dywanów odbywa się z pamięci i zależy w głównej mierze od chwilowej inspiracji poszczególnych rzemieślników. Z tego też powodu zdarza się, że ich dywany nie posiadają jednolitego wzoru na całej swojej powierzchni.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Abrasz: Ze względu na odmienny stopień natłuszczenia włosia oraz różnej zawartości soli podczas procesu barwienia, wełna wykazuje nierównomierną chłonność ilości barwnika. Przed rozpoczęciem tkania nie jest to aż tak widoczne. Natomiast podczas samego tkania powstają rzędy o odmiennych odcieniach tego samego koloru. Efekt ten zwany jest Abrasz – co w języku perskim znaczy „chmurka” - demonstruje ono naturalność i autentyczność włosia, do którego wyrobu nie zostały użyte żadne środki chemiczne. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Podobne Dywany, Które Mogą Cię Zainteresować

Tuiserkan - Hamadan
Tuyserkan - Hamadan 295x130
1224 zł
Zandżan - Hamadan
Zanjan - Hamadan 300x116
1097 zł
Dywany, Które Już Widziałeś
Endżilas - Hamadan
Enjelas - Hamadan 300x128
1267 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!