fbGodziny operacji: od poniedziałku do piątku, w godzinach 09.00 – 16:00, a także w sobotę 09:00 – 14:00

Burchalow - Hamadan Dywan Perski 330x170

Burchalow - Hamadan Dywan Perski 330x170

 Image Zoom


Kolory każdego dywanu wyglądają inaczej, w zależności od strony, z której się na niego patrzy. Możesz zobaczyć dywan z różnego punktu widzenia na poniższych zdjęciach:

 • Promocyjna Cena: 1908       -80%
 • Cena Detaliczna: 9537 zł
 • Kod Dywanu: nmd18768-787
 • Wielkość: 330x170 cm
 • Grubość: Średni (5-10 mm)
 • Wiek: 0-20 (Nowe)
 • Włosie – Osnowa: Wełna w Bawełnie
 • Gęstość Pęczków: około 200.000 pęczków na m²
 • Kolory dywanu:
 • Ważna uwaga: Dywan jest trochę krzywy/nierówny.
  Kolor dywanu uległ odbarwieniu na niewielkiej części włosia.

Dywany Burchalow: Nazwa dywanów tkanych w miasteczku Burchalow leżącym w północno-zachodniej Persji, na wschód od miasta Hamadan. Dywany te uznawane są za najlepsze dywany wykonywane w regionie Hamadan z powodu bardzo dobrej jakości błyszczącej wełny, użytej do ich wyrobu. Ich splot jest delikatny i skomplikowany. Subtelne, krzywoliniowe, tradycyjne wzory z okrągłymi medalionami zamiast rombów, sprawiają, że dywany te są wyjątkowe. Ich szerokie lamówki pełne kwiatów tworzą rodzaj pięknej ramki dla centralnych wzorów dywanu. Użyte w nich kolory mają głównie różne odcienie czerwonego, błękitnego, turkusowego i pomarańczowego.

Dywany Hamadan: Miasto Hamadan znajduje się w północno-zachodniej części Iranu, 300 km na zachód od Teheranu. Jest to jedno z najstarszych miast na świecie i jest o nim wzmianka w Biblii pod nazwą Ekbatana. W centrum miasta znajduje się skup oraz magazyny dywanów tkanych w kilkuset pobliskich miejscowościach. Wiele z dywanów posiada swoją własną nazwę na rynku, np.: Nahawand, Tuiserkan, Malayer, Hosseinabad, Burchalow, Endżilas, Lilian, Khamse και Zandżan. Najprostrze dywany tkane w okolicy sprzedawane są pod nazwą Hamadan. Każda z miejscowości wyrobiła swój własny charakter w sposobie tkania dywanów, mają też odmienne wzory i kolory. Do wyrobu większości dywanów Hamadan wykorzystuje się dobrej jakości wełnę barwioną na różne kolory. Farby są naturalne i dominują odcienie niebieskiego indygo i czerwieni.

Nomadzkie: Dywany tkane przez nomadów. Ludy koczownicze przemieszczają się z miejsca na miejsce i nie osiedlają się na stałe na żadnym obszarze geograficznym. Wykonują oni ręcznie robione dywany na krosnach własnej produkcji. Dlatego też czasami mogą zaistnieć niewielkie różnice w trakcie tkania, co powoduje, że ich dywany mają nierównomierne kształty. Projektowanie dywanów odbywa się z pamięci i zależy w głównej mierze od chwilowej inspiracji poszczególnych rzemieślników. Z tego też powodu zdarza się, że ich dywany nie posiadają jednolitego wzoru na całej swojej powierzchni.

Wszystkie dywany CarpetU2 są czyszczone przy użyciu wysokiej jakości produktów antybakteryjnych i przeciwko ćmie, zgodnie z prawodawstwem perskim.

Abrasz: Ze względu na odmienny stopień natłuszczenia włosia oraz różnej zawartości soli podczas procesu barwienia, wełna wykazuje nierównomierną chłonność ilości barwnika. Przed rozpoczęciem tkania nie jest to aż tak widoczne. Natomiast podczas samego tkania powstają rzędy o odmiennych odcieniach tego samego koloru. Efekt ten zwany jest Abrasz – co w języku perskim znaczy „chmurka” - demonstruje ono naturalność i autentyczność włosia, do którego wyrobu nie zostały użyte żadne środki chemiczne. Przykłady

Kategoria Główna
Rodzaj
Pochodzenie
Wielkość/Kształt
Wzór
Jakość
Kolor

Pin it

Podobne Dywany, Które Mogą Cię Zainteresować

Burchalow - Hamadan
Borchalou - Hamadan 336x160
1828 zł
Hosseinabad - Hamadan
Hosseinabad - Hamadan 318x170
1653 zł
Hosseinabad - Hamadan
Hosseinabad - Hamadan 330x158
1658 zł
Tuiserkan - Hamadan
Tuyserkan - Hamadan 320x165
1794 zł
Dywany, Które Już Widziałeś
Burchalow - Hamadan
Borchalou - Hamadan 330x170
1908 zł

You have to choose at least two (2) carpets!

You can select up to six (6) carpets to compare!